Собор Святого Володимира

7_400

 Митрофорний протоієрей Траско Олег Ілліч народився 13 жовтня 1974 року в селищі Вигода Долинського району Івано-Франківської області в родині робітників.

У 1980 році розпочав навчання у Вигодській середній школі, яку закінчив у 1991 році.

Духовну освіту здобув у Івано-Франківській Духовній Семінарії.

22 травня 1996 року, в день вшанування Святителя Миколая, Мир Лікійських Чудотворця, за Божественною Літургією в Кафедральному Свято-Покровському соборі міста Івано-Франківська Його Високопреосвященством Високопреосвященнійшим Кир Андрієм (Абрамчуком),  Митрополитом Галицьким був хіротонізований в сан Диякона.

02 червня 1996 року, в день Святої П’ятидесятниці, за Божественною Літургією в Кафедральному Свято-Покровському соборі міста Івано-Франківська Його Високопреосвященством Високопреосвященнійшим Кир Андрієм (Абрамчуком), Митрополитом Галицьким був хіротонізований в сан Священика.

У жовтні 1996 року Указом Його Преосвященства Преосвященнійшого Кир Володимира (Ладики), Єпископа Івано-Франківського і Коломийського був призначений настоятелем на той час недіючої громади селища Делятин Надвірнянського деканату.

12 лютого 2000 року Указом Його Преосвященства Преосвященнійшого Кир Іоана (Бойчука), Єпископа Коломийського і Косівського призначений настоятелем парафії Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого міста Надвірної.

19 грудня 2000 року Указом Його Преосвященства Преосвященнійшого Кир Іоана (Бойчука), Єпископа Коломийського і Косівського призначений ще й настоятелем парафії Святого Великомученика Димитрія Солунського села Лісна Велесниця Надвірнянського деканату.

28 липння 2002 року Зборами Надвірнянського деканату обраний Деканом Надвірнянським.

У вересні 2005 року вступив до Львівської  Духовної Академії.

У 2006 році закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича і здобув повну вищу освіту за спеціальністю «Релігієззнавство» та здобув кваліфікацію релігієзнавця, викладача філософсько-релігієзнавчих дисциплін.

У 2006 році обраний депутатом Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області.

У 2009 році закінчив повний курс Львівської Православної Богословської Академії, успішно захистивши магістерську роботу на тему: «Преподобний Пахомій  Великий та заснування киновіту» здобув кваліфікацію «Магістр Богослів’я»

Нагороди:

02 червня 1996 року в день випуску Івано-Франківської Духовної Семінарії за Божественною Літургією Його Високопреосвященством Високоппреосвященнійшим Кир Андрієм (Абрамчуком),  Миторополитом Галицьким був удостоєний Церковної нагороди — Набедреника.

14 жовтня 1997 року в День Святої Покрови Божої Матері за Божественною Літургією в церкві Покрови Пресвятої Богородиці села Заріччя Надвірнянського деканату Його Преосвященством Преосвященнійшим Іоаномм (Бойчуком), Єпископом Коломийським і Косівським удостоєний Церковної нагороди — Камилавки.

28 липня 2000 року в день вшанування Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого в церкві Святого Володимира міста Надвірної Надвірнянського деканату Його Преосвященством Преосвященнійшим Кир Іоаном (Бойчуком), Єпископом Коломийським і Косівським удостоєний Церковної нагороди — Наперсного Золотого Хреста.

27 листопада 2002 року в день вшанування Святого Апостола Филипа, з нагоди закладення пешого камення в будівництві Свято-Володимирського собору міста Надвірної з благословення Його Святості Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України возведений в сан протоєірея.

28 липня 2006 року в день вшанування Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого в церкві Святого Володимира міста Надвірної Надвірнянського деканату Його Преосвященством Преосвященнійшим Кир Іоаном (Бойчуком), Єпископом Коломийським і Косівським з благословення Його Святості Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України удостоєний Церковної нагороди —  носіння Хреста з оздобами.

23 грудня 2007 оку в день звершення Першої Літургіїї  в ноовозбудованому Соборі Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого міста Надвірної Надвірнянського деканату Його Преосвященством Преосвященнійшим Кир Іоаном (Бойчуком), Єпископом Коломийським і Косівським з благословення Його Святості Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України удостоєний Церковної нагороди —  Оредену Святителя Миколая Чудотворця.

16  квітня 2009 року в день Спомину Тайної вечері Спасителя, страсний червер за Божественно Літургією в Соборі Святого Володимира Великого міста Надвірної Його Преосвященством Преосвященнійшим Кир Іоаном (Бойчуком), Єпископом Коломийським і Косівським з благословення Його Святості Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України удостоєний Вищої Церковної нагороди —  носіння митри.

.