Різдвяне вітання Декана Надвірнянського митрофорного протоієрея Олега Траска

духовенству і вірним

Надвірнянського деканату

Коломийської єпархії

Української Православної Церкви

Київського Патріархату

 Всечесні отці! Улюблені у Христі брати і сестри!

 Христос рождається!

 Тому то, входячи в світ, Він говорить: Жертви й приношення Ти не схотів, але Тіло Мені приготував. (Євр. 10, 5).

 

Святкуємо цьогоріч Різдво Христове в особливих суспільних переживаннях, радше сподіваннях на те, що сповниться «повнота часу» і для нашого суспільства, де зароджений європейський вибір життя на Богом встановлених європейських теренах нашої держави запанує у всій повноті. Наш народ, дякувати Богові, завжди вмів розуміти промислительний голос Творця, Який цими днями промовляє до нас словами Апостола народів Павла: «Як настало ж виповнення часу, Бог послав Свого Сина, що родився від жони, та став під Законом, щоб викупити підзаконних, щоб усиновлення ми прийняли. (Гал. 4, 4-5).

 

Прикро, що нагода підвищити рівень життя українця, його соціальний захист життя, супроводжується острахами. Проте, із видимим порядком та фінансовим добробутом Україну таки, імовірно, чекає моральне та духовне потрясіння. Європа потопає у вседозволеності, що не притаманно моральним устоям нашої Вітчизни. Тому ми повинні будемо уподібнитись першим християнам обороняючи свої світоглядні цінності та спонукаючи Європу повернутись до християнських моральних устоїв. Доречно згадати, що власне сам задум Творця дарувати Свого Сина світові, був викликаний бажанням змінити цей світ на краще, очистити його від гріховної облуди. Ми з упевненістю повинні бути готові відповісти духовним досвідом: «гріха не варто боятися, з ним доречно боротися». Немов би про наші реалії життя говорить сучасник IV століття святий Амвросій, єпископ Медіоланський, який з нагоди цього величного свята пише: «Браття! Зустрічаючи день Різдва Господа нашого, очистимо себе від усякої скверни гріхів, наповнимо скарбниці різноманітними дарами, щоб того святого дня було чим втішити подорожуючих, полегшити скорботи вдів, одягнути бідних».

 

Тому святкуючи Різдво 2014 року нам варто молитовно переосмислити всі свої думки, бажання та вчинки, і не тільки особисті, що намагаємось час від часу таки чинити, а суспільні, державні та державотворчі. Нам, побожному нашому народу і тим кого Бог наділив тимчасовою владою, варто цими днями разом з Псалмоспівцем Давидом волати: «Покажи нам, о Господи, милість Свою, і подай нам спасіння Своє, нехай я почую, що каже Бог, Господь, бо говорить Він Мир народові Своєму й Своїм святим, і нехай до безумства вони не вертаються! Справді, спасіння Його близьке тим, хто боїться Його, щоб слава Його була в нашій землі». (Пс. 84,8-10). Отже, святкуючи в певному неспокої, всім нам треба шукати чистоти своїх поривів, щоб зуміти зрозуміти повчання біблійного страждальця Йова, який застерігає: «Хто чистого вивести може з нечистого? Ані один!» (Йов 14:4).

 

Господь цими днями таки гряде у цей світ, намагаючись незвичними обставинами Свого Боговтілення примирити непримиренних, поєднати розділених, як про це зокрема і повчає святитель Амвросій Медіоланський: «Бо хіба добре буде, якщо в одному і тому ж домі, між рабами одного господаря, інший буде веселитися, зодягнувшись у шовкову одіж, а другий стане сумувати, ходячи в старім вбрані, — один буде насолоджуватися їжею, а інший терпіти голод і холод, — той стане страждати від вчорашнього сп’яніння, а той від вчорашнього постування».

 

Продовжуючи думку Святого, хочу всіх заохотити до ревної святкової молитви, відвідин наших храмів, взаємного всепрощення, усвідомлення єдиного кореня усякого людського зла, бо «якою буде дія нашої молитви, коли ми просимо визволити нас від лукавого, а самі не хочемо ставитися милосердно і з любов’ю до наших братів? Станемо уподібнюватися до Господа…»

 

З нагоди світлих Свят молитовно вітаю всіх священиків і вірних Східного і Західного обряду.

 

Щиро вітаю голову Надвірнянської районної державної адміністрації Касіянчука Юрія Дмитровича, голову Надвірнянської районної ради Поповича Василя Васильовича та всіх колег-депутатів Надвірнянської районної ради VI скликання, Надвірнянського міського голову Андрійовича Зіновія Мирославовича та всіх керівників сільських громад у районі. Вітаю всіх Вас, достойні меценати, приватні підприємці і всі люди доброї волі, та складаю Вам подяку за розуміння і жертовну підтримку спорудження іконостасу храму Святого рівноапостольного князя Володимира Великого.

 

Святкуючи цими днями, прославляймо Христа усіма своїми почуттями, словами і вчинками, як повчає Псалмоспівець Давид: «Справді, спасіння Його близьке тим, хто боїться Його, щоб слава Його була в нашій землі. Милість та правда спіткаються, справедливість та мир поцілуються, правда з землі виростає, а справедливість із небес визирає. І Господь дасть добро, а земля наша дасть урожай свій. Справедливість ходитиме перед обличчям Його, і кроки свої на дорогу поставить». (Пс. 84, 11-14).

 

Христос рождається! Славімо Його!

 Митрофорний протоієрей Олег ТРАСКО,

 декан Надвірнянський

 магістр богослів’я

 Надвірна 2013/2014